افتتاح بیست و سومین خانه امن کشور در تهران

افتتاح بیست و سومین خانه امن کشور در تهران

اولین خانه امن غیردولتی اداره کل بهزیستی استان تهران ظهر امروز طی مراسمی با حضور رییس اورژانس اجتماعی کشور و معاون اجتماعی سازمان بهزیستی افتتاح شد.

به گزارش ایسنا ، این خانه امن که « آتنا» نام دارد محلی برای پذیرش دو گروه از زنان است؛ گروه اول زنانی که مورد خشنونت واقع شده اند و همسرانی معتاد دارند که به این مراکز مراجعه کرده و پس از حل مشکلاتشان به زندگی عادی باز می گردند و گروه دوم نیز آن دسته از زنانی هستند که همسرانشان فوت کرده و یا قبلا طلاق گرفته و امکان تامین سرپناه ندارند که به این مراکز مراجعه می کنند تا توانمند شده و به زندگی خود ادامه دهند.

در این مراکز خدمات مختلفی نظیر خوراک، پوشاک ، پزشکی ، حقوقی ، آموزشی ،نگهداری از کودکان و....ارایه می‌شود.

از اهداف تاسیس این مراکز شناسایی مشکلات زنان و دختران در معرض آسیب یا آسیب دیده، توانمندسازی اجتماعی، اقتصادی آنها ، امدادرسانی به گروه های آسیب دیده، تلاش برای ارتقای کیفیت زندگی زنان و دختران، افزایش آگاهی عمومی در مورد مسایل زنان و دختران و ایجاد فرصت‌های برابر و عادلانه برای رشد زنان و دختران است.

 در این مراسم حبیب‌الله مسعودی فرید ضمن بازدید از بخش های مختلف این مرکز و ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن با بیان اینکه در آسیب‌شناسی مشکلات اجتماعی باید الگوهای کاملی را طراحی و اجرا کنیم، گفت: بایستی در مداخله با مشکلات اجتماعی رویکرد مدیریت محور را مورد توجه قرار دهیم و به عوامل پیرامونی خانواده و  عوامل دیگر نیز توجه کنیم.

وی ادامه داد: خوشحالیم امروز بیست و سومین خانه امن کشور راه‌اندازی می‌شود  البته امروز همچنین مرکزی نیز در ارومیه افتتاح می‌شود . اگرچه بایستی بیشتر بر روی اقدامات پیشگیرانه تمرکز کنیم، اما بایستی به این مسائل نیز توجه کرد.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی افزود: آرزو دارم روزی برسد که شعار جامعه بدون خشونت تحقق یابد، باید در هر جایی که هستیم از خودمان شروع کنیم تا در کلان جامعه و سیاست‌گذاری‌ها به سمت کاهش پرخاشگری در زندگی روزمره حرکت شود.

خبرنگار سپیده رشید‌پورایی


مطالب مرتبط

گزارش شماره هفتم از زلزله کرمانشاه

پشتیبانی مجروحان و‌ خانواده‌های زلزله‌زده در تهران؛ با توجه به اعلام مددکاران بیمارستان بعثت و نیازسنجی انجام شده توسط مددكاران موسسه ...

توزیع بسته‌های مواد غذایی رمضان 96

بنا به سنت هر ساله آتنا با همت داوطلبان آتنا توزیع کیسه های ویژه ماه رمضان انجام شد. به گزارش ...

روز جهانی محیط زیست با شعار «غلبه بر پلاستیک»

امروز روز جهانی محیط زیست با شعار «غلبه بر پلاستیک» است. ایران پنجمین کشور مصرف کننده پلاستیک است. آماری ...

اگر نظری دارید همینجا بنویسید 0 نظر