اخبار

افتتاح بیست و سومین خانه امن کشور در تهران

اولین خانه امن غیردولتی اداره کل بهزیستی استان تهران ظهر امروز طی مراسمی با حضور رییس اورژانس اجتماعی کشور و معاون اجتماعی سازمان بهزیستی افتتاح شد.

افتتاح اولین خانه امن در تهران - خبرگزاری مهر

خبرگزاری مهر - با افتتاح خانه امن در تهران زنانی که در خانواده‌شان در معرض خشونت هستند می‌توانند تا مشخص شدن وضعیت‌شان در این خانه‌ها سکونت داشته باشند.

افتتاح اولین خانه امن غیردولتی زنان - گزارش تسنیم

اولین خانه امن غیردولتی استان‌ تهران صبح امروز افتتاح شد.

گزارش ایرنا از افتتاح اولین خانه امن غیردولتی در تهران

تهران- ایرنا- اولین خانه امن غیردولتی اداره کل بهزیستی استان تهران امروز (7 اسفند97) در موسسه آتنا افتتاح شد.

گزارش ایرنا از آشپزخانه آتنا

انگشتانتان را نخورید تهران- ایرنا- در آشپزخانه آتنا زنان خشونت دیده راه و رسم توانمند شدن را یاد می گیرند. آنها که تا دیروز به خاطر مشکلات زندگی، شرایط لازم برای کارکردن را نداشتند، امروز محصولات دست ساز و خانگی شان را به بازار عرضه می کنند.

گزارش خبرگزاری «ایرنا» از خانه امن آتنا

خانه باید سبز باشد؛ اما برای گروهی از زنان و دختران، زیر پوست خاکستری این شهر، خانه شکنجه گاه است؛ جایی که عشق، محبت و حمایت جایش را به تهدید، تخریب و تنبیه داده است. خانه برای این زنان سیاه است و هیچ چراغ امیدی برای ماندن و ادامه روشن نیست. به جای صدای خنده و شادی، شاهد فریاد درد زنان و دخترانی است که قربانی تازیانه های مردانی شده اند که نام پدر، برادر یا همسر را یدک می کشند. مردانی که بی شک خودشان در کودکی قربانی خشونت بوده و حالا خشم و بغض و کینه در مشت های مردانه شان گره شده و بر اندام زنانه نزدیک ترین عضو خانه شان فرود می آید. درد فصل مشترک همه این زنان است. زنانی که در خانه هایی سیاه زندگی می کنند. زنانی که به اندازه یک قرن خسته اند و نیاز به کمک و حمایت دارند. فرزندانشان هر روز شاهد خشونت علیه آنها هستند و روزی می رسد که این زنان آنقدر طاقتشان طاق می شود، زخم های روح شان آنقدر کش می آید و عمیق و عفونی می شود که در نهایت یک روز عزم شان را جزم می کنند و برای یک بار و شاید هم آخرین بار از خانه بیرون می زنند.