هدیه سرخ

هدیه سرخ


بزرگ‌ترین گردهمایی فصلی انتقال خون ایران برگزار شدهدیه سرخ پاییزی سمن‌ها

بزرگترین گردهمایی فصلی انتقال خون ایران که تا پیش از این توسط گروه خیریه رادمان برگزار می‌شد.

به نقل از شهروند :در روز پنجشنبه هشتم مهرماه با نام همایش «هدیه سرخ» توسط گروه‌های رادمان، سلول طلایی، فرشته‌های زمینی، کودکان فرشته‌اند، آتنا و مشارکت پرشور تهرانی‌ها برگزار شد. هدف از برگزاری این طرح قدمی بزرگ برای نجات بیماران نیازمند فرآورده‌های خونی (پلاکت و سلول بنیادی و...) است.
 ائتلاف ٥ سازمان مردم‌نهاد
درپویش مردمی هدیه سرخ که با ائتلاف ٥ سازمان مردم‌نهاد در انتقال خون استان تهران کلید خورد‏، استقبال بانوان اهدا‌کننده خون شایان توجه بود. دکتر مجید مسلمی معاون اهداکنندگان انتقال خون استان در بخشی از مراسمی که به همین مناسبت در آمفی‌‌تئأتر این اداره کل برگزار شد، گفت: «تاکنون هیچ فرآورده و محصول جایگزینی برای خون و فرآورده‌های آن شناسایی نشده است.» او ادامه داد: «هر اهداکننده خون دست‌کم جان سه نفر را نجات می‌دهد و از هر کیسه خون سه فرآورده به دست می‌آید که اگر این فرآورده‌ها نباشند، ممکن است سه نفر دچار مرگ یا مشکل جانی شوند.» او با اشاره به اهمیت مستمربودن اهدای خون خصوصا در مورد فرآورده‌هایی چون پلاکت که تاریخ مصرف ٣روزه دارند‏، ضمن اشاره به شرایط اهدای خون گفت: اهداکنندگانی که دست‌کم دوبار خون اهدا کرده باشند و کمتر از ٦ماه از آخرین اهدای خون آنان گذشته باشد‏، می‌توانند برای اهدای سلول‌های بنیادی خونساز غیرخویشاوند در مرکز انتقال خون استان تهران پذیره‌نویسی کنند.
همگرایی سمن در طرح‌های اهدای خون
این ائتلاف خودجوش سمن‌های فرهنگی- اجتماعی تهران که با هدف اهدای خون مستمر در اداره کل انتقال خون استان تهران برگزار شد، بزرگترین ائتلاف در این زمینه بود. گردهمایی با حضور ٦٠٠ تن از فعالان خیریه‌ها و سمن‌های سلامت‌محور و انجمن‌های فرهنگی- اجتماعی که برخی از آنان در ادامه فعالیت‌های مشابه به جمع اهداکنندگان مستمر پیوسته‌اند، برگزار شد. بنا بر این گزارش، این گردهمایی به همت جمعی از جوانان فعال حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی گروه‌های خیریه رادمان، سلول طلایی، فرشته‌های زمینی، کودکان فرشته‌اند و آتنا برگزار شد. همگرایی سمن‌های خیریه سلامت‌محور و مردمی که در این برنامه به شکل خودجوش در راستای اهداف تأمین خون سالم برای جامعه گردهم آمدند، از برنامه‌های سازمان انتقال خون برای سپردن فعالیت‌های ترویجی به خود مردم است. گفتنی است، در این گردهمایی که از ساعت ١٣ و ٣٠ دقیقه روز پنجشنبه برگزار ‌شد، جمعی از چهره‌های مطرح سینما و تلویزیون و فعالان فرهنگی و هنری حضور خواهند داشتند.

منبع : روزنامه شهروند  _تاریخ انتشار 95/7/10
مطالب مرتبط

بازديد گروهى از فرزندان آتنا از نمايشگاه كتاب ١٣٩٦

به رسم هر ساله آتنا، با همراهی داوطلبان آتنا امسال نیز بازديد گروهى از فرزندان تحت پوشش آتنا از نمايشگاه ...

سقف آرزوهای خانه آتنا پایانی ندارد

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه آتنا ، کارگاه آموزش قالیبافی آتنا که از تابستان گذشته کار خود را آغاز ...

کارگاه منع خشونت خانگی

امروز خانه آتنا میزبان برگزاری کارگاه «منع خشونت خانگی» بود. «خانه اغلب به‌عنوان پناهگاه امن تلقی می‌شود، اما خشونت خانوادگی ...

اگر نظری دارید همینجا بنویسید 0 نظر