چهارمین رویداد کانون فیلم آتنا

چهارمین رویداد کانون فیلم آتنا

چهارمین رویداد «کانون داوطلبی فیلم آتنا»
پنچشنبه ۳۱ خرداد-ساعت۱۷
نمایش فیلم مستند «انسان»


مستند HUMAN کاری از یان آرتوس-برتاند کارگردان مشهور مستندی چون (home 2009) است؛ این کار با سرمایه گذاری شرکت گوگل تهیه شده و در طول سه سال و با تیم ۲۰ نفره او ساخته شده است.

این مستند به اولین فیلمی تبدیل شد که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای ۱۰۰۰ بیننده از جمله بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل متحد به نمایش درآمد.

طرح اصلی این مستند بیان ۴۰ سؤال مشخص در مصاحبه چهره به چهره با انسان‌هاست، انسان‌هایی مختلف با چهره ها و لباس ها و زندگی‌هایی متفاوت که شامل ۲۰۰۰ انسان از ۶۰ کشور جهان است و شما بیننده قطعاتی زیبا از این مجموعه مصاحبه گسترده‌اید.

در آپ Arts & Culture گوگل درباب این مستند آمده است :
«مستند هیومن یک مجموعه‌ای از داستان‌ها و تصاویری از جهان است ؛این مستند هدیه‌ای‌ست که از طریق داستان پر از عشق و شادی، از خوبی، از نفرت و خشونت آن باعث می‌شود در مغز این سوال غوطه‌ور شوید: معنای انسانیت چیست؟

مستند «انسان» با مواجهه چهره به چهره با دیگر انسان‌ها پدید آمد و منعکس‌کننده داستان زندگی هر روزه ما و گزارشی‌ست از تجربه باورنکردنی زندگی انسان .»

در این سفر بی نظیر به ۶۰ کشور جهان شما شاهد پاسخ‌های ساده و متمایزی خواهید بود که از پس سؤال‌های بنیادین بیرون می‌آیند: نظیر عشق، فقر، خشونت، مرگ، معنای زندگی، خوشبختی، رنج و …

"مرد با خود به تکلم پرداخت: تو در این سفر دراز چه دیدی؟
– دنیا را دیدم.
ـ آدمها را ندیدی؟
– چرا، چرا، آدم‌ها را دیدم. آدم‌های گوناگون را که هر کسی اندیشه‌یی داشت.
– هر کس برای خود دنیایی نداشت؟
– چرا، چرا، هر کس برای خود دنیایی داشت، و هر کس با دست خود دنیایی می‌ساخت.
-تو به دنیای آنها وارد نشدی؟
– چرا، چرا من به دنیای هر کس اندکی وارد شدم، و از هر کس اندکی شناختم. من از هر کسی اندکی آموختم. من به هیج پاسخی قانع نشدم.
– تو حقیقت را دریافته‌یی.
– نه. من چیزی در نیافتم.
– تو دریافتی که دانسته‌هایت کامل نیست، تو دریافتی که دانستن ممکن است، و کمال ممکن است. تو با مردم روبرو شدی، و دنیای آن‌ها را لمس کردی. حقیقت همین است."
حقیقت و مردِ دانا، نوشته‌ی بهرام بیضایی،‌ سازمان انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

(منبع: سایت صدانت)


مطالب مرتبط

اگر نظری دارید همینجا بنویسید 0 نظر