پروژه جهانی 24 ساعت، حامی آتنا در ایران

پروژه جهانی 24 ساعت، حامی آتنا در ایران

پروژه عکاسی 24 ساعت

بزرگترین رویداد عکاسی مستند اجتماعی در جهان و حامی امور خیریه

 یکی از جذاب‌ترین پروژه‌های عکاسی است که تلاش می‌کند در یک روز به خصوص در سال، یک جریان عکاسی مستند از شهر و فضای زندگی شهری روی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی ایجاد کند.

اساس کار ساده است؛ هر شرکت کننده ضمن ثبت‌نام در سایت رسمی این پروژه باید از لحظه شروع پروژه که ساعت 00:00 به وقت محلی هر کشور است، هر ساعت حداقل یک عکس با موضوع مستند اجتماعی - خیابانی را ثبت و در صفحه اینستاگرام و یا توییتر شخصی خود به اشتراک بگذارد، ۲۴ ساعت، ۲۴ عکس.

عکس‌ها می‌بایست در همان ساعت و همان روز گرفته شود، یک اتفاق بسیار بزرگ در دنیا، در یک زمان مشخص هزاران عکاس در حال مستند‌سازی بشریت در سطح شهر خود هستند.

انتخاب ابزار عکاسی ( موبایل، دوربین غیر حرفه‌ای و حرفه‌ای ) برای شرکت کنندگان آزاد است و در انتها منتخب عکس‌های شرکت کنندگان در نمایشگاه‌های این پروژه در شهر‌های مختلف دنیا به نمایش در خواهند آمد.

امسال برای اولین بار در ایران- تهران این نمایشگاه برگزار خواهد شد و آثار برتر پروژه در ایران و جهان در تهران به نمایش گذاشته خواهد شد.

طبق برنامه اعلامی، این دوره در ساعت 00:00 و تاریخ 25 می 2019 به وقت محلی هر کشور آغاز خواهد شد. ( ساعت 00:00 شنبه 4 خرداد 1398 به وقت ایران )


اهداف پروژه ۲۴ ساعت چیست؟

- به تصویر کشیدن احساسات انسانی، شادی، غم و ... و هر سال در کنار مستندسازی بشریت یک موضوع جدید برای آن تعریف می شود، موضوع امسال این پروژه عکاسی در خصوص "زنان" است. عکاسان باید سعی کنند عکس‌هایی با محوریت زنان به ثبت برسانند و زندگی زنان را به تصویر بکشند، با این حال نیاز نیست تمامی ۲۴ عکس شما با موضوع "زنان" باشد، همین که از زندگی انسانی اطرافتان عکس بگیرید کافی است.

- یکی از مهمترین اهداف این پروژه حمایت از خیریه هاست. هر ساله با انتخاب خیریه‌هایی از طرف تیم پروژه، تمامی کمک‌های مردمی و عواید حاصل از فروش آثار برتر که در نمایشگاه‌های مختلف در چند کشور برپا می‌شود به خیریه‌ها اختصاص پیدا می‌کند.

امسال با همت سفیران پروژه در تهران، موسسه خیریه آتنا به عنوان یکی از خیریه‌های مورد حمایت پروژه ۲۴ ساعت در جهان معرفی گردیده است، و این پروژه حامی موسسه خیریه آتنا در سال 2019 می‌باشد و کلیه عواید پروژه از فروش نمایشگاهی به موسسه آتنا تعلق خواهد گرفت.

سفیران پروژه ۲۴ ساعت در تهران:

فرهود نصیری

سارا هاشمی

محمد مهدی ملک


اگر نظری دارید همینجا بنویسید 0 نظر